سخن گوهربار : حكمت 65 ترك دوستان و تنهايى (اخلاقى ، اجتماعي، تربيتى) وَ قَالَ [عليه السلام] فَقْدُ الْأَحِبَّةِ غُرْبَةٌ . و درود خدا بر او ، فرمود : از دست دادن دوستان غربت است .
منوی سایت
آموزش همگانی

معاونت آموزشی بنیاد نهج البلاغه استان اردبیل  از عموم علاقمندان محترم آموزش نهج البلاغه دعوت می نماید  برابر برنامه اعلام شده در منو آموزش همگانی در این محافل حضور داشته باشند.

به نام حق

   نهج البلاغه ؛ این کتاب اعجاب برانگیز که در وصفش « اخ القرآن » گفته اند شأنیت آن را دارد که خود نیز متصف به  لَا تَفْنَى عَجَائِبُهُ وَ لَا تَنْقَضِي غَرَائِبُه  باشد که زمان از شگفتی­هایش نکاهد و غواصان این دریای بیکران به گنجینه هایش چنانکه باید نرسند، چرا که این گرانسنگ تالی تلو قرآن است وتجلی نفس پیامبر؛ و اگر از باب اتحاد وجودی به آن قویم «کلامی وحی گونه» اطلاق گردد سخن به گزاف گفته نشده است.

اما دریغ و صد دریغ  این نهج قویم و طریق مستقیم که «بزرگترين دستور زندگي مادي و معنوي و بالاترين كتاب رهايي بخش بشر است و دستورات معنوي و حكومتي آن بالاترين راه نجات است»، در دست ماست اما خود تشنه­لبان می­گردیم وبا این وصف می­خواهیم راه حقیقت بپیماییم حقا که طی این مرحله با وجود  أَزِمَّةُ الْحَقِّ وَ أَعْلَامُ الدِّينِ وَ أَلْسِنَةُ الصِّدْق‏ بی همرهی خضر خواهد بود.

پس چه خوب است آب حیات از زلال چشمه‏اى بركشيم كه از تيرگى­ها پالوده باشد وگرنه گرفتار  تَحْتَفِرُونَ  وَ لَا تُمِيهُون خواهیم بود.

نظر به این حقیقت است  که مقام معظم رهبری نیاز بشر امروز را به نهج البلاغه بیش از هر زمان دیگر دانسته و تأکید می فرمایند: «برای همگان واجب است که به مانند قرآن، نهج البلاغه را مطالعه کنند». با لحاظ این  امر بنیاد نهج البلاغه دفتر استان اردبیل از زمان آغاز به کار خود (1390) با برگزاری پنج دوره تربیت مربی نهج البلاغه در سطوح مقدماتی و پیشرفته و نیز با راه اندازی چهارده محفل انس با نهج البلاغه در کانونها و مساجد شهر برای اقشار مختلف به صورت عمومی و تخصصی زمینه بهره مندی و موجبات انس هر چه بیشتر مخاطبان با نهج البلاغه را فراهم نموده است.

 اینک در ادامه ترویج و نضج این گنجینه علوی دراستان، نشریه الکترونیکی با همت گروه تحریریه  تدوین  و به شیفتگان معارف علوی تقدیم می گردد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بنیاد نهج البلاغه اردبیل میباشد