سخن گوهربار : حكمت 198ضرورت حكومت (اعتقادى، سياسى) وَ قَالَ [عليه السلام] لَمَّا سَمِعَ قَوْلَ الْخَوَارِجِ لَا حُكْمَ إِلَّا لِلَّهِ كَلِمَةُ حَقٍّ يُرَادُ بِهَا بَاطِلٌ . و درود خدا بر او، فرمود : (وقتى شنيد كه خوارج مى گويند حكومت فقط از آنِ خداست.)
سخن حقّى است كه از آن اراده باطل دارند.

منوی سایت
آموزش همگانی

معاونت آموزشی بنیاد نهج البلاغه استان اردبیل  از عموم علاقمندان محترم آموزش نهج البلاغه دعوت می نماید  برابر برنامه اعلام شده در منو آموزش همگانی در این محافل حضور داشته باشند.

married men who cheat maryaltmansblog.com.nobullsoftware.com my husband almost cheated on me
rite aid couponing site prescription drug discount card
آدرس ایمیل های مدیران بنیاد

مدیر بنیاد

manager at bnda . ir

bonyad.ard@gmail.com

معاونت فن آوری اطلاعات

admin at bnda . ir

معاونت پژوهشی

research at bnda .ir

معاونت آموزشی

education at bnda .ir

free std testing indianapolis click chlamydia throat symptoms
my wife cheated now what mapbiquity.com married men and affairs
kamagra 100mg blog.jrmissworld.com kamagra 100

به نام حق

   نهج البلاغه ؛ این کتاب اعجاب برانگیز که در وصفش « اخ القرآن » گفته اند شأنیت آن را دارد که خود نیز متصف به  لَا تَفْنَى عَجَائِبُهُ وَ لَا تَنْقَضِي غَرَائِبُه  باشد که زمان از شگفتی­هایش نکاهد و غواصان این دریای بیکران به گنجینه هایش چنانکه باید نرسند، چرا که این گرانسنگ تالی تلو قرآن است وتجلی نفس پیامبر؛ و اگر از باب اتحاد وجودی به آن قویم «کلامی وحی گونه» اطلاق گردد سخن به گزاف گفته نشده است.

اما دریغ و صد دریغ  این نهج قویم و طریق مستقیم که «بزرگترين دستور زندگي مادي و معنوي و بالاترين كتاب رهايي بخش بشر است و دستورات معنوي و حكومتي آن بالاترين راه نجات است»، در دست ماست اما خود تشنه­لبان می­گردیم وبا این وصف می­خواهیم راه حقیقت بپیماییم حقا که طی این مرحله با وجود  أَزِمَّةُ الْحَقِّ وَ أَعْلَامُ الدِّينِ وَ أَلْسِنَةُ الصِّدْق‏ بی همرهی خضر خواهد بود.

پس چه خوب است آب حیات از زلال چشمه‏اى بركشيم كه از تيرگى­ها پالوده باشد وگرنه گرفتار  تَحْتَفِرُونَ  وَ لَا تُمِيهُون خواهیم بود.

نظر به این حقیقت است  که مقام معظم رهبری نیاز بشر امروز را به نهج البلاغه بیش از هر زمان دیگر دانسته و تأکید می فرمایند: «برای همگان واجب است که به مانند قرآن، نهج البلاغه را مطالعه کنند». با لحاظ این  امر بنیاد نهج البلاغه دفتر استان اردبیل از زمان آغاز به کار خود (1390) با برگزاری پنج دوره تربیت مربی نهج البلاغه در سطوح مقدماتی و پیشرفته و نیز با راه اندازی چهارده محفل انس با نهج البلاغه در کانونها و مساجد شهر برای اقشار مختلف به صورت عمومی و تخصصی زمینه بهره مندی و موجبات انس هر چه بیشتر مخاطبان با نهج البلاغه را فراهم نموده است.

 اینک در ادامه ترویج و نضج این گنجینه علوی دراستان، نشریه الکترونیکی با همت گروه تحریریه  تدوین  و به شیفتگان معارف علوی تقدیم می گردد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بنیاد نهج البلاغه اردبیل میباشد