سخن گوهربار : حكمت 63ارزش شفاعت (اخلاقى ، اجتماعى) وَ قَالَ [عليه السلام] الشَّفِيعُ جَنَاحُ الطَّالِبِ . و درود خدا بر او ، فرمود : شفاعت كننده چونان بال و پُر در خواست كننده كننده است.
منوی سایت
آموزش همگانی

معاونت آموزشی بنیاد نهج البلاغه استان اردبیل  از عموم علاقمندان محترم آموزش نهج البلاغه دعوت می نماید  برابر برنامه اعلام شده در منو آموزش همگانی در این محافل حضور داشته باشند.


چشمه خورشید

تعداد صفحات 408           نوع جلد : شومیز

چشمه خورشید عنوانی است برای آشنایی با نهج البلاغه .

نهج البلاغه بی تردید پس از قرآن کریم گرانقدرترین و ارزشمندترین میراث فرهنگی اسلام است. مجموعه ای برای هدایت فرد و جامعه که نازلات و صادرات انسانی کامل است که پس از پیامبراکرم (ص) والاترین انسان ها است. نهج البلاغه شفای دردهای روحی بشر و راز هدایت اجتماعی و سیاسی است ؛ و منشور انسان سازی و دریچه ای به نور و راهی از ملک تا ملکوت است . نهج البلاغه مکتوب مبارزه با ستم و بیداد و زراندوزی، و رساله مبارزه با جهل و جمود و خشک مغزی است؛ و نیز راه برپایی حدود الهی و افق ارزش های آرمانی است؛ صحیفه ساختن فرد و جامعه، آموزگار کفرستیزی و فقرستیزی؛ و نه تنها راه روشن بلاغت (نهج البلاغه) که چشمه خورشید و راه روشن هدایت است. کتاب حاضر در 406 صفحه و در هشت بخش به منظور آشنایی با مهم ترین مباحث لازم برای شناخت و استفاده و بهره مندی درست از نهج البلاغه تدوین شده است.

بخش اول: شناخت علی (ع) ؛ بخش دوم: شناخت مؤلفان کلام امام علی (ع) ؛ بخش سوم: شناخت نهج البلاغه ؛ بخش چهارم: منبع شناسی نهج البلاغه؛ بخش پنجم: شناخت رابطه نهج البلاغه و قرآن؛ بخش ششم: صورت شناسی نهج البلاغه؛ بخش هفتم: روش شناسی نهج البلاغه؛ و بخش هشتم: کتاب شناسی نهج البلاغه

انتشارات دریا در سال 1378 به انگیزه تبیین اسلام رحمانی با ارائه آثاری درباره اندیشه و سیره پیامبر اکرم (ص) و پیشوایان دین و سامان دادن به مجموعه آثار مصطفی دلشاد تهرانی به عنوان محور اصلی کار نشر خود ، شکل گرفته است. این انتشارات تا کنون 69کتاب را تقدیم علاقمندان کتاب های این حوزه نشر کرده است.

http://www.darya-pub.com

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بنیاد نهج البلاغه اردبیل میباشد