سخن گوهربار : حكمت 308ره آورد دوستى پدران(اخلاقى، اجتماعى) وَ قَالَ [عليه السلام] مَوَدَّةُ الْآبَاءِ قَرَابَةٌ بَيْنَ الْأَبْنَاءِ وَ الْقَرَابَةُ إِلَى الْمَوَدَّةِ أَحْوَجُ مِنَ الْمَوَدَّةِ إِلَى الْقَرَابَةِ . و درود خدا بر او ، فرمود: دوستى ميان پدران ، سبب خويشاوندى فرزندان است. خويشاوندى به دوستى نيازمندتر است از دوستى به خويشاوندي.
منوی سایت
آموزش همگانی

معاونت آموزشی بنیاد نهج البلاغه استان اردبیل  از عموم علاقمندان محترم آموزش نهج البلاغه دعوت می نماید  برابر برنامه اعلام شده در منو آموزش همگانی در این محافل حضور داشته باشند.

آدرس ایمیل های مدیران بنیاد

مدیر بنیاد

manager at bnda . ir

bonyad.ard@gmail.com

معاونت فن آوری اطلاعات

admin at bnda . ir

معاونت پژوهشی

research at bnda .ir

معاونت آموزشی

education at bnda .ir

اهمیت یادگیری نهج البلاغه بیش از هر زمان دیگر در جامعه احساس می شود

 

رئیس بنیاد نهج البلاغه کشور گفت: اهمیت یادگیری نهج البلاغه امروزه بیش از هر زمان دیگر در جامعه احساس می شود چراکه تنها راه موثر رهایی مسلمانان از گرفتاری های غربی است .

آیت‌الله سید جمال‌الدین دین‌پرور، رئیس بنیاد نهج البلاغه کشور امروز (19 تیر) در جریان بازدید از دوره های تربیت مربی نهج البلاغه گفت: اهمیت یادگیری نهج البلاغه بیش از هر زمان دیگر در جامعه احساس می شود .

 وی با بیان اینکه در زمان طاغوت ورود نهج البلاغه به دانشگاه ها ممنوع بود، افزود: به برکت انقلاب اسلامی امروز نه تنها در دانشگاه ها نهج البلاغه تدریس می شود بلکه دوره های تربیت مربی نیز برگزار می شود .

 آیت الله دین پرور با تقدیر از همت متربیان در فراگیری نهج البلاغه که تنها راه موثر رهایی مسلمانان از گرفتاری های غربی است، تصریح کرد: عمل به فرمایش های امام علی (علیه السلام) حل کننده بسیاری از مشکل های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه است .

 رئیس بنیاد نهج البلاغه کشور، اضافه کرد: برای مثال اگر مردم به این فرمایش امام علی (علیه السلام) که می فرمایند: «با مردم چنان بیامیزید که اگر مردید به شما بگریند و اگر زنده ماندید به شما مهربانی ورزند) تامل کنند عالی ترین سبک زندگی را می توان از این مفهوم استنباط کرد .

 در این سفر رئیس بنیاد نهج البلاغه کشور در بارگاه مقدس امامزاده سید صدر الدین اردبیل حاضر شده و ضمن زیارت این بقعه متبرکه به همراه تولیت امامزاده و مدیر بنیاد استان از سالن چند منظوره طبقه فوقانی امامزاده بازدید کردند .

رئیس بنیاد نهج البلاغه کشور در ادامه سفر خود به اردبیل به عیادت آیت الله سید حاتمی نماینده سابق مردم استان در مجلس خبرگان رفته و آرزوی توفیق و سلامتی برای ایشان کردند .

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بنیاد نهج البلاغه اردبیل میباشد